Forum: Szkrab (13 – 36 miesięcy) - Dzieci I kwartału 2015;)
Wysłany: 2015-04-28, 12:06

MamaUli
avatar

Postów: 2250
0

Dziewczynki to taka wstępna lista, chyba nie wszystko udało mi się odszukać, więc przepraszam, ale dopiszcie jeszcze raz co u kogo brakuje to uzupełnie
mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam jeśli tak to też bardzo przepraszam
Wysłany: 2015-04-28, 12:09

MamaUli
avatar

Postów: 2250
1

Kaj a czy Igorek nie zaciska piąstek? może to po prostu wzmożone napięcie mięśniowe nie bój się padaczka daje inne objawy, przynajmniej z dzieci, które znam.. zazwyczaj się o wiele później rozwijały...
Pracowałam z chłopcem z wzmożonym napięciem mięśniowym, po kilku tygodniach rehabilitacji przestał się wyginać i prężyć... a ten płacz to może ząbki? albo brzuszek? nie martw się na zapas, zawsze warto sprawdzić u lekarza... moja dziś jakaś mega marudna... ale u nas to zębiska....
Wysłany: 2015-04-28, 12:11

MamaUli
avatar

Postów: 2250
0

dziękuję Dziewczynki za rady odnośnie pieluszek... postetuje te dady ... zobaczymy... pampersów już nie kupię mam uraz hehe
dziecię wstało czas karmienia i może spacer?
Wysłany: 2015-04-28, 12:15

Kaj
avatar

Postów: 896
0

MamaUli napisała:
Kaj a czy Igorek nie zaciska piąstek? może to po prostu wzmożone napięcie mięśniowe nie bój się padaczka daje inne objawy, przynajmniej z dzieci, które znam.. zazwyczaj się o wiele później rozwijały...
Pracowałam z chłopcem z wzmożonym napięciem mięśniowym, po kilku tygodniach rehabilitacji przestał się wyginać i prężyć... a ten płacz to może ząbki? albo brzuszek? nie martw się na zapas, zawsze warto sprawdzić u lekarza... moja dziś jakaś mega marudna... ale u nas to zębiska....

Czasem zaciska. Kontrolowaliśmy to u rehabilitanta i stwierdził, że żadnych nieprawidłowości nie ma. Troszkę się wygina bardziej w jedną stronę, ale pokazał nam jak nosić, żeby się wyrównało i generalnie niby jest ok.
Ząbki- możliwe bo dziąsła rozpulchnione i czasem dość mocno trze je łapkami wściekając się. Brzuszek także może być bo ma skazę białkową i jesteśmy na diecie (wyszła po miesięcznej biegunce której nie mogliśmy opanować). Miewał już kolki, bóle ząbków- ale czegoś takiego jak dziś w nocy jeszcze nie widziałam i jesteśmy przerażeni. Dziś jedziemy jeszcze na kontrolę do naszej pediatry- do niej mam zaufanie, więc zobaczymy co nam powie.
Wysłany: 2015-04-28, 12:24

olenka_30
avatar

Postów: 1257
0

Tak jak pisze MamaUli padaczka daje inne objawy,mam syna z epilepsją więc spokojnie Kaj
Wysłany: 2015-04-28, 12:36

Zuzula
avatar

Postów: 180
0

olenka_30 napisała:
Witam wszystkie mamusie widzę,że mam luksus snu,bo my z Amelką do 10-11 codziennie wylegujemy sie w łóżku.
U nas pieluszki rozm 3,choć coraz ciaśniejsze na noc białe pampersy-sprawdzają się rewelacyjnie,a wciągu dnia dady.Mamy dzieci ze stycznia skończyłyście juz podawanie wit K?


Olenka_30 ja jeszcze podaję wit K i D. Do końca 3 miesiąca będę podawać.

Kaj współczuje, wyobrażam sobie jak musiałaś się stresować. Nie martw się napewno to nic takiego, może to ząbki albo brzuszek. A może to był taki przykurcz, podobno dzieci czasem tak mają że zbudzą się w nocy ze skurczem. Tak jak u dorosłych czasem łapie.
Wysłany: 2015-04-28, 12:52

Merylu
avatar

Postów: 158
0

Cześć Dziewczyny,

i ja dołączam
MamoUli, zdradź proszę sekret na pisanie pracy przy dzieciaczku w domu..(i jeszcze zaglądaniu do sieci Ja nie dałam rady napisać w ciąży i boję się ze i na macierzyńskim nie wyrobię się z pracą, ech.
Wysłany: 2015-04-28, 12:56

Madziulka
avatar

Postów: 2152
0

MamaUli dopisz u mnie poród sn.

My też używany Dady 3

Ja wit K już nie podaje,mam jeszcze całe opakowanie wit D to mu będe dawac.

Mój młody jak leży to głowe wygina do tylu,mam się tym martwic?
Wysłany: 2015-04-28, 13:03

Merylu
avatar

Postów: 158
2

Madziulko, moja Helenka też z 27 stycznia)

Co do wyginania głowy, moja też tak często robi, chociaż ogólna asymetria, na początku znaczna już wyraźnie się zmniejszyła. Chyba nie ma się czym martwić..
Wysłany: 2015-04-28, 13:04

Madziulka
avatar

Postów: 2152
0

Mamy które karmią mm ile zjadaja Wasze dzieci i co jaki czas.Marcel zjada w dzien 150ml co 3 godz,w nocy jak sie obudzi to zjada 120ml,a przed snem wciaga 250ml

Dzisiaj zjadł po 9ej niecałe 120ml i do tej pory coś sie nie domaga
Wysłany: 2015-04-28, 13:05

belladonna
avatar

Postów: 787
0

Kaj napisała:
Czasem zaciska. Kontrolowaliśmy to u rehabilitanta i stwierdził, że żadnych nieprawidłowości nie ma. Troszkę się wygina bardziej w jedną stronę, ale pokazał nam jak nosić, żeby się wyrównało i generalnie niby jest ok.
Ząbki- możliwe bo dziąsła rozpulchnione i czasem dość mocno trze je łapkami wściekając się. Brzuszek także może być bo ma skazę białkową i jesteśmy na diecie (wyszła po miesięcznej biegunce której nie mogliśmy opanować). Miewał już kolki, bóle ząbków- ale czegoś takiego jak dziś w nocy jeszcze nie widziałam i jesteśmy przerażeni. Dziś jedziemy jeszcze na kontrolę do naszej pediatry- do niej mam zaufanie, więc zobaczymy co nam powie.


Kaj a skąd pomysł, że to może być padaczka lub jakaś choroba neurologiczna? Były u Twojego Dziecka wcześniej jakieś nieprawidłowości, czy też jacyś krewni mają?
W 3 miesiącu mogą pojawiać się ząbki i wrażliwe dzieci mogą mocno reagować na taki dyskomfort. Jeżeli to jednorazowy incydent, to ja tak jak pisały dziewczyny nie dopatrywałabym się jakichś chorób, a raczej ząbków lub gazów w brzuszku. Trzymam kciuki za wizytę u pediatry. Na pewno lepiej skontrolować.
Wysłany: 2015-04-28, 13:08

belladonna
avatar

Postów: 787
0

MamaUli, ja też Cię podziwiam że jesteś w stanie pisać pracę. Ja jak sobie przypomnę swoją... to nie byłam w stanie jej pisać bez dzieci, a co dopiero z dzieckiem. No cóż, pisanie pracy wspominam jako udrękę udręk. Cieszę się, że mam to już za sobą, czego i Tobie i Merylu życzę.
Dopisz proszę do listy że jestem z mazowieckiego. Synek urodził się 27.03. SN. Rodzeństwo - brat 4 lata i siostra 20 msc.
Wysłany: 2015-04-28, 13:17

Kaj
avatar

Postów: 896
0

belladonna napisała:
Kaj a skąd pomysł, że to może być padaczka lub jakaś choroba neurologiczna? Były u Twojego Dziecka wcześniej jakieś nieprawidłowości, czy też jacyś krewni mają?
W 3 miesiącu mogą pojawiać się ząbki i wrażliwe dzieci mogą mocno reagować na taki dyskomfort. Jeżeli to jednorazowy incydent, to ja tak jak pisały dziewczyny nie dopatrywałabym się jakichś chorób, a raczej ząbków lub gazów w brzuszku. Trzymam kciuki za wizytę u pediatry. Na pewno lepiej skontrolować.


Pediatra na nocnej wizycie zasugerowała, że może być to problem neurologiczny typu padaczka- stąd jeszcze większa moja panika.


Madziulka napisała:
Mamy które karmią mm ile zjadaja Wasze dzieci i co jaki czas.Marcel zjada w dzien 150ml co 3 godz,w nocy jak sie obudzi to zjada 120ml,a przed snem wciaga 250ml

Dzisiaj zjadł po 9ej niecałe 120ml i do tej pory coś sie nie domaga


Mój wprawdzie mm tylko dokarmiany, ale jemy butelką. Jemy 5-6x dziennie po 160ml. W dzień co 3h, noce przesypia.
Wysłany: 2015-04-28, 13:25

zeloth
avatar

Postów: 801
0

MamoUli dopisz: łódzkie, poród cc, waga 2840, wzrost 52.

O lol to ładnie jedzą Wasze dzieciaczki. Mój teraz to ledwo wciąga 170 (tzn. robie mu 150 wody + mleko to daje 170). Ale spoko bo wagę ma piękną 8,5 kg. Zatem nie tylko podwoił ale i potroił swoją urodzeniową
Wysłany: 2015-04-28, 13:36

Esplayaa
avatar

Postów: 811
1

Pieluchy - używamy rossmanowskich Babydream, albo z Lidla (nie pamiętam, jak się nazywają). Pampersy mieliśmy i faktycznie miałam wrażenie, że są mniej chłonne. Szymek nie miał żadnych problemów, ale jeśli nie byłam zadowolona, a do tego cena też gorsza niż innych - odpuściłam...

Witaminy K nie podajemy już dawno, bo Mały jest sztucznie pędzony, wtedy nie trzeba. A D ciągle zjada. Właściwie, jak długo powinno się podawać wit. D?

MamaUli - poród SN. Chociaż pod koniec to już chyba tylko NATURA, bo SIŁ to już nie było

Byliśmy na szczepieniu, chciałam iść na spacer, ale pada i jest zimno. Wiem, wiem, gdzieś tam na południu 25 stopni. Tutaj 10

Na badaniu, pani doktor chciała sprawdzić, jak Szymon sobie radzi na brzuchu. On tak bardzo tego nie lubi, że zaczął tak wrzeszczeć, aż zapominał oddychać. Kazała mi już za tydzień (!) wprowadzać warzywa. No i zacząć od brokułów, bo ich praktycznie nikt nie lubi. Powiedziała, że jak zacznę od marchewki, która jest słodka, to Mały nie chwyci się innych warzyw. Hm... może moja mama zaczynała od marchewki i dlatego warzywa mogą dla mnie nie istnieć? hmmm
Wysłany: 2015-04-28, 13:41

olenka_30
avatar

Postów: 1257
0

Esplayaa a jak szczepisz Szymusia?
Kaj ze spokojem,chociaz wiem,że tak sie nie da.Najgorzej sie nakręcić na jakąś chorobę(ja tak miałam i po nocach nie spałam),jak najszybciej do lekarza i nic tylko wykluczyć co najgorsze
Wysłany: 2015-04-28, 13:43

olenka_30
avatar

Postów: 1257
0

Zielone pampersy faktycznie nieciekawe,ale spróbujcie białych-jak dla mnie nr 1,z tym że droższe dlatego u nas tylko na noc i dłuższe wyjścia.
Wysłany: 2015-04-28, 13:47

MamaUli
avatar

Postów: 2250
0

Ja w stresie działam ekspresowo pierwszy rozdział pisałam w dwa dni drugi pól dnia i cala noc juz mam zliczone badania, to kilkanaście godzin i będzie za mną tylko muszę sie zebrac
Dopisze wszystko jak wlacze kompa i jakos to ogarne do kupy lepiej
I zapomniałam co tam naskrobałyście jeszcze ale zaraz sie odniosę do reszty
Wysłany: 2015-04-28, 13:49

olenka_30
avatar

Postów: 1257
0

HM...ja to chyba dokupię jeszcze opakowanie wit D+K przez miesiąc jeszcze bedę dawała,na później mam kupione D+DHA,ale właściwie to też nie wiem jak długo tą D podawać.Zapomniałam jak to jest,12 lat róznicy to jednak dużo
Wysłany: 2015-04-28, 13:54

Kaj
avatar

Postów: 896
0

Esplayaa napisała:

Witaminy K nie podajemy już dawno, bo Mały jest sztucznie pędzony, wtedy nie trzeba. A D ciągle zjada. Właściwie, jak długo powinno się podawać wit. D?

Na wypisie ze szpitala mamy informacje o podawaniu jej do 1rż.

Dziewczyny trochę mnie uspokoiłyście.

Co do porodu- gdzieś już go opisywałam, więc tylko streszczę. W 38tc podczas rutynowej kontroli spadki tętna na KTG. Wyprawa do najbliższego szpitala. Tam po 4g KTG decyzja o cc. Sama cc o mały włos nie skończyła się cięciem na żywca bo nikt mi nie uwierzył, że znieczulenie nie działa... ale całe szczęście w końcu anestezjolog była przytomna i mnie uśpiła. I tyle było moich planów rodzenia naturalnie w zupełnie innym szpitalu- skończyło się zupełnie inaczej, ale szczęśliwie. Mały miał za krótką pępowinę, więc pod koniec ciąży schodząc w dół ciągnął łożysko i się przyduszał. Mieliśmy sporo szczęścia trafiając na doświadczoną lekarkę, która nie odesłała nas na patologię, tylko podjęła decyzję o cc, bo mogło by się skończyć tragicznie dla nas obojga.
Wysłany: 2015-04-28, 13:57

MamaUli
avatar

Postów: 2250
0

Z tego co się orientuje to D do 3roku życia ale mogę mieć bledne informacje nie pamiętam jak z dawkami latem i zima... Kurczę ale mam skleroze ale się dowiem
Wysłany: 2015-04-28, 15:28

zeloth
avatar

Postów: 801
0

Ja ciągle podaje wit. D i na pewno do roku będę podawać a nie wiem czy nie dłużej, pomimo karmienia mm.

Esplayaa szybko to rozszerzanie diety. Ja zaczełam od marchewki - jest ok, smakuje ale ta z gerbera. Hipp nie bardzo a bobovita tak sobie. Potem ziemniak sama zblendowałam i synek nie lubi dziś poszła dynia i się przyjeła (też z gerbera). Później planuję marchew+ziemniak, dynia+ziemniak, brokuł, zielony groszek i zupki jarzynowe. Długo u mnie trwa bo nowość testuje przez tydzień, czy wszystko jest ok.

Podbijam pytanie o szczepienia. Ja zaczełam normalnie na nfz i teraz już się nie opłaca przejść na skojarzeniowe bo została nam ostatnia potrójna dawka.
Wysłany: 2015-04-28, 15:43

Madziulka
avatar

Postów: 2152
0

Ja też szczepiłam tymi sanepidowskimi z nfz,w czwartek powinniem mieć kolejne szczepienie ale nikt nie dzwonił jeszcze z ośrodka zdrowia,poprzednim razem dzwonili zeby sie zglosic
Wysłany: 2015-04-28, 15:51

MamaUli
avatar

Postów: 2250
0

Ja szczepiłam skojarzona, ale nic innego juz nie dawałam płatnego...

Tak z innej beczki może któraś cos podpowie musze kupić prezent teściowej na imieniny, jakis drobiazg tak do 50 zl i nie mam pomysłu
Wysłany: 2015-04-28, 15:53

MamaUli
avatar

Postów: 2250
0

Mnie tez pediatra kazał wprowadzać stałe pokarmy, nawet próbowałam, ale nam nie szlo widocznie nie jest gotowa
Odpowiedz