Forum: Szkrab (13 – 36 miesięcy) - Dzieci II kwartału 2015 :)
Wysłany: 2015-11-16, 19:23

Emila92
avatar

Postów: 162
0

JoD zazdroszcze Ci wyjazdu
Wysłany: 2015-11-23, 16:15

Kiniaminia
avatar

Postów: 190
0

Hej dziewczyny co tu taka cisza?? JoD wróciliście już z wczasów??
Emila mój ma czasami podobnie. Też budzi się z płaczem a jak go przytule od razu z powrotem zasypia i mój też jeszcze nie przekręca się z brzucha na plecy. Jak wam idzie wprowadzanie mięska??
Mmadlen co tam u Was?? Jak nocki Antosi??
Wysłany: 2015-11-24, 11:43

JoD
avatar

Postów: 265
0

Hej Wróciliśmy Było super, Michaś był cudowny mimo obcego miejsca i zupełnie rozbitego planu dnia Nawet lot samolotem zniósł bardzo dobrze Znaczy w drodze powrotnej był trochę bardziej nerwowy, ale to chyba wina ząbków. Ogólnie aż żal było wracać do tej naszej zimnicy
Młody będzie chyba wolał dziewczyny o ciemniejszych włosach/karnacji, bo non stop jakaś Hiszpanka się nim zachwycała, a on nimi

Dzisiaj w nocy Michał zaczął się przekręcać przez sen na brzuch i chyba dzięki temu dłużej dzisiaj pospał A jutro mamy szczepienie.

Może te płacze w nocy u Was, to lęk separacyjny? Dzieci potrzebują poczuć, że jesteście obok?
Wysłany: 2015-11-25, 20:19

Emila92
avatar

Postów: 162
0

Jod zazdroscimy wyjazdu, tez chetnie odpoczelabym od codziennosci
Stwierdzam, ze Antos byl glodny i dlatego te nocki takie byly...
Wysłany: 2015-11-26, 16:10

JoD
avatar

Postów: 265
0

A jak do tego doszłaś? Spróbowaliście z mm?
Wysłany: 2015-11-26, 20:21

Kiniaminia
avatar

Postów: 190
0

Hej JoD zazdroszczę wyjazdu i podziwiam, że się wogóle zdecydowałaś. Jak po szczepieniu?? Nas tęż w najbliższym czasie czeka, ale jeszcze nie wiem kiedy pojdziemy bo wszyscy w domu z katarem chodzą i boje sie zeby małemu się nie rozwinął.
No własnie Emila skąd wiedziałas, że to to??
Wysłany: 2015-11-27, 16:55

JoD
avatar

Postów: 265
0

Na szczepieniu był bardzo dzielny, ledwo krzyknął przy ukłuciu i wszyscy chwalili jaki jest pogodny, i otwarty do każdego Uwielbiam tego mojego synka Tylko w nocy miał duży problem z zaśnięciem, byle szmer go wybudzał. Ale chyba wtedy też pełnia była, więc nie wiem czy to nie przez nią.
Wysłany: 2015-11-28, 10:35

Kiniaminia
avatar

Postów: 190
0

Ja też się ostatnio zastanawiałam cz pełnia działa na takie małe dzieci, bo mój też miał problem ze spaniem. Dziewczyny ile razy byłyście kontrolowac bioderka??
Wysłany: 2015-11-28, 13:23

JoD
avatar

Postów: 265
0

Ja byłam dwa razy, a w grudniu idę trzeci. Ogólnie wszystko jest w porządku, ale na poprzednich kontrolach coś tam jeszcze nie było rozwinięte (ma czas do 8 miesiąca) i właśnie teraz będziemy sprawdzać czy to coś już jest. Nie pamiętam jak to się nazywało
Wysłany: 2015-12-02, 14:04

MMadlen
avatar

Postów: 59
1

JoD opowiadaj jak było daj jakieś zdjęcie, chociaż słoneczka

Muszę się pochwalić, że moja Antosia nawet nie pisnęła przy szczepionce, chyba nawet nie zauważyła, że ją miała.

A noce już lepsze, nie budzi się już tak często, tylko czasem jak ją coś/ktoś wybudzi.
Nie wiem czemu tak było, bo zębów dalej nie ma.

Co dziś dajecie maluszkom? Bo u nas króliczek + brukselka + inne warzywka
Wysłany: 2015-12-02, 21:13

Kiniaminia
avatar

Postów: 190
0

Hej dziewczyny co tam u Was? Podpowiedzcie mi jakie robicie obiadki swoim maluchom? Ja ostatnio dawalam marchew, ziemniak i krolik, ale moj krolewicz tak srednio za tymi obiadkami przepada i nie wiem co wykombinowac zeby mu podeszly
Wysłany: 2015-12-04, 09:34

MMadlen
avatar

Postów: 59
1

U mnie to jest tak, że jak tylko wyczuje grudkę to ma odruch wymiotny i już jest beee, ale się nie poddajemy dlatego ze słoiczków wsuwa wszystko, bo tam gładziutkie.

A u nas to wygląda mniej więcej tak:

marchew + seler + pietruszka + por (+ziemniak) + mięsko (indyk/królik/kurczak)

-to najczęściej robię dodając ewentualnie jakieś warzywko

(brukselka/dynia/szpinak/kalafior/brokuł)

A u Was jak to wygląda?
Wysłany: 2015-12-04, 10:16

Kiniaminia
avatar

Postów: 190
0

Ja sloiczkow nie probowalam mu dawac, a moze by jadl- nie wiem. Jak skonczyl 5 miesiecy zaczelam mu dawac najpierw same warzywa, pozniej laczylam, ale nie bardzo mu pasowalo wiec stwierdzilam, ze dodam mu miesko na razie tylko krolik i moze mu posmakuje ale tez lipa. Nie dodawalam do tych zup ani pietruszki ani selera moze z tym by mu zasmakowalo musze sprobowac. Ile dajesz tych wwarzyw na jednaa porcje? Gotujesz wszystkie warzywa razem i miksujesz czy jak?
Wysłany: 2015-12-04, 14:52

JoD
avatar

Postów: 265
0

Michaś już siedzi, więc powoli zaczynamy próbować metody BLW (muszę jeszcze kupić krzesełko ), ale wcześniej brałam po prostu ściągę ze słoiczków. Sprawdzałam skład w internecie i taką mieszankę robiłam w domu

MMadlen, na wyjeździe było super Cieplutko, a Młody najchętniej w ogóle nie wychodziłby z wody Zdjęcia jakieś wrzucę później, bo aktualnie cały czas jestem na telefonie.
Wysłany: 2015-12-08, 12:29

MMadlen
avatar

Postów: 59
0

Kroję warzywka i gotuję je razem w małej ilości wody, osobno mięsko i później wszystko razem blenduję. Daję tak w sumie po kawałeczku wszystkiego, ile mi się wrzuci (tak mniej więcej: 1/2 marchewki, 1/2 pietruszki, 2 plastry pora, plasterek selera, mały ziemniak, np. 5 brukselek, 3 różyczki brokuła lub kalafiora, z 10 kostek dynii, [o! robiłam jeszcze krem z zielonego groszku], 1/2 szklanki zielonego groszku). To tak mniej wiecej. Gotuję na 2 dni.

JoD a woda pewnie cudowna mmm.. rozmarzyłam się :d
Aż mnie natchnęło, żeby z małą na basen pojechać, ciekawe czy by polubiła.


Jak tam po niedzieli? Co Mikołaj przyniósł Waszym dzieciaczkom?
Wysłany: 2015-12-12, 11:57

JoD
avatar

Postów: 265
0

Basen z takim maluchem to super sprawa Sama planuję się wybrać z Młodym na jakieś zajęcia

Byliśmy wczoraj u neurologa. Wyszło, że to machanie głową, to prawdopodobnie od słabiej rozwiniętego błędnika. Michaś szybko się rozwija i reszta nie wyrabia. Ogólnie nic niepokojącego Zaproponowała, że możemy się przejść do rehabilitantki, która pokaże nam ćwiczenia, które mu to skorygują i tyle
Wysłany: 2015-12-16, 13:36

MMadlen
avatar

Postów: 59
0

O to super, że to nic złego!

A czy Michaś już raczkuje? Właśnie napotkałam artykuł, że niedobrze jak dzieci omijają etap raczkowania. A Antosia ani myśli ruszyć dupki do przodu, troszkę do tyłu się porusza, a tak to do góry raczej, wspina się po mnie i chce stać na nóżkach.
Ja też nie raczkowałam i mam się dobrze.. hmm..
Wysłany: 2015-12-16, 15:07

JoD
avatar

Postów: 265
0

Raczkuje, siada i staje przy meblach Zaczął właściwie wszystko na raz jakieś 3 tygodnie temu. O raczkowaniu slyszalam właśnie sprzeczne opinie. Raz czytam, że to bardzo ważny etap, a raz że można pominąć ii to nic złego. Chociaż ta neurolog, u której byłam, mówiła, że raczkowanie jest dobre np. na skorygowanie asymetrii. Zauważyła, że Michał preferuje bardziej prawą stronę i zalecała, żeby jak najwięcej czasu spędzał na podłodze.
Wysłany: 2015-12-28, 17:42

JoD
avatar

Postów: 265
0

Trochę późno, ale w końcu wrzucam





I mój plażowicz



Jak tam Wam święta minęły? Jak planujecie spędzić Sylwestra?
Wysłany: 2015-12-31, 13:04

MMadlen
avatar

Postów: 59
0

Wow super! Przydałoby się takie ciepełko
Jak sobie słodko pływa ten Twój Michaś co to za korale?

W święta trochę się z Antosia rozchorowałyśmy i jeszcze męczymy się z katarem.
A ogólnie było super Pierwsze takie święta

Macie jakieś sposoby na katar i na odciąganie?

A Wy jak tam?
Wysłany: 2015-12-31, 18:27

JoD
avatar

Postów: 265
0

To zdrówka Na katar chyba najlepsze są inhalacje.

U nas wszystko dobrze Michasiowi wyszedł pierwszy ząb i idzie już następny

A te korale to taki wisior - gryzak. Kupiłam go, żeby Młody miał, jak noszę go w chuście, ale świetnie sprawdza się też tak po prostu. Michał go uwielbia I fajnie wygląda na szyi jako biżuteria dla mnie
Wysłany: 2016-01-11, 13:11

MMadlen
avatar

Postów: 59
0

Cześć dziewczyny,
gdzie się schowałyście?

Och, ząbki.. gratulacje! U nas dalej "łyso"

Jak tam ząbki pozostałych chłopaków?

Kupiłyście już nowe foteliki do samochodów? Jakie wybrałyście? Bo mam problem..
Wysłany: 2016-01-13, 21:25

JoD
avatar

Postów: 265
0

Coś nam dziewczyny uciekły

Ja o foteliku na razie nie myślę, bo sprzedaliśmy auto i w ogóle nie korzystamy z niego, więc nie pomogę. Nawet nie wiem, czy Młody już wyrósł z aktualnego.

A co tam u Ciebie i Antosi?
Wysłany: 2016-01-15, 11:39

MMadlen
avatar

Postów: 59
0

U nas nadal brak ząbków i nocne pobudki ;(
Za to śmiga Antosia jak szalona, już nie można jej samej nigdzie zostawić, bo wszędzie się wspina.
Podjęłam próby wprowadzenia BLW, ale cos mi nie wychodzi..
JoD wprowadzalas ta metode? Albo inna dziewczyna?
Wysłany: 2016-01-15, 14:27

JoD
avatar

Postów: 265
0

Tak, jak tylko Młody usiadł, czyli na początku 7 miesiąca U nas idzie to bez problemu, chociaż cyc jest nadal na pierwszym miejscu, a myślałam, że dzięki temu uda się zmniejszyć ilość karmień. A w jakim sensie Ci nie wychodzi?
Odpowiedz