Forum: Szkrab (13 – 36 miesięcy) - Jakie warzywa i owoce lubią Wasze dzieci?
Wysłany: 2018-05-20, 08:00

Beata12
avatar

Postów: 348
2

Moja córka jadłaby chyba tylko jabłka. Za nic nie mogę jej przekonać do innych warzyw i owoców. I juz nie wiem czego się czepiać aby zaczeła jeść  
Wysłany: 2018-05-20, 13:21

/Natalka
avatar

Postów: 156
9

dziecko sobie reguluje to czego potrzebuje to zjada. po mojej widze ze ma fazy. kilka tyg tylko makaron by jadła, potem tylko mieso, innym razem same warzywa. ale jesli juz koniecznie chcesz cos przemycic to polecam dodawac warzyw do kotletów. jesli jada zupy to podawaj warzywne(ja w sumie nie wyobrazam sobie innych)mozesz nadziewac warzywami makaron-rurki. pocecam tez strone ala'antkowe BLW oraz grupe na FB "szpinak robi ble"
Wysłany: 2018-05-23, 07:53

Britka
avatar

Postów: 57

Pamiętaj również, że dziecko je oczami.Tak wiec dobrze jest przygotowywać potrawy, które nie tylko są smaczne ale również i ładne. Jeśli dziecku jedzonko będzie się podobało to o wiele chetniej będzie je jadło   Sama wymyslam często jakieś obrazki, buźki kwiatki na talerzu i zwykle córka chętniej to zje
Kilka dobrych porad znajdziesz jeszcze na tej stronie: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc
Są tutaj tipy na to jak przekonać malucha do owoców i warzyw. 
Wysłany: 2018-07-25, 17:32


avatar

Postów:

ja właśnie jak robię kotleciki zarówno z mięsa drobiowego, jak i wieprzowego, to dodaję właśnie startą marchewkę, buraki lub posiekaną natkę pietruszki 
Wysłany: 2018-09-19, 09:49

zoffka
avatar

Postów: 11

Ja sama nie jestem wielką fanką owoców i warzyw, a dzieckiem już nie jestem. Ale trzeba je jeść, więc robię właśnie tak, jak użytkowniczki wyżej piszą - wrzucam warzywa do innych dań, żeby się z nimi oswoić i je przełknąć. Oczywiście, odradzam podawać dziecku takich warzyw jak strączkowe, bo potem sensacje żołądkowe gwarantowane. I zgadzam się też z tym, że czasem dziecko będzie bardziej zachęcone do jedzenia, gdy dostanie je w ciekawej formie. W internecie czy na Pintereście jest dużo inspiracji, jak przygotować fajnie wyglądające kanapki, owoce czy warzywa. Sama z nich korzystam, gdy będę mieć gości czy na święta.
Wysłany: 2018-09-25, 08:05

julka_kulka
avatar

Postów: 74
3

u nas marchewka, buraki i ziemniaki są hitem. 
Wysłany: 2018-10-10, 09:49

judysia86
avatar

Postów: 56
3

cukinia w każdej postaci  
Wysłany: 2018-12-21, 13:11

MaryAnna
avatar

Postów: 5

Królowa marchewka i brokuł to w każdej ilości
Odpowiedz